Svi koji živimo u Srbiji svesni smo stanje u kom je naša životna sredina. Svaki dan udišemo zagađen vazduh, hodamo pored smeća po trotoarima, nemamo dovoljno drveća pod koje bismo stali kad je vruće i to je nešto na šta smo navikli. Mada to nama očigledno nije problem, kada neko iz inostranstva poseti našu zemlju, iznenadi se kada vidi na šta naša priroda liči....